Ταξίδι με τον Δράκο μου / Dragon Rider (2020)
HDRip
Mar 20 2021

Ταξίδι με τον Δράκο μου / Dragon Rider (2020)

ταινια Ταξίδι με τον Δράκο μου / Dragon Rider (2020) online greek subtitles Βασισμένο απο το γερμανικό παιδικό μυθιστόρημα Dragon Rider από την Cornelia Funke (του 1997) που εγινε best-seller. Ο Φάιερντρέικ, ο νεαρός ασημένιος δράκος, έπρεπε να κρύβετε συνεχώς στη ζούγκλα. Θέλει πραγματικά να δείξει στην παλαιότερη γενιά ότι είναι πραγματικός δράκος. Όταν οι άνθρωποι πρόκειται να καταστρέψουν το τελευταίο καταφύγιο της οικογένειάς του, ο Φάιερντρέικ ξεκινά κρυφά σε ένα περιπετειώδες ταξίδι με τη Σόρελ. Θέλει να βρει το "Χείλος του Παραδείσου", το μυστηριώδες καταφύγιο των δράκων. Στην αναζήτησή τους, ο Φάιεντρέικ και η Σόρελ συναντούν τον Μπεν, ένα ορφανό παιδί, που ισχυρίζεται ότι είναι Δρακοκαβαλάρης. Ενώ ο Μπεν και ο Φάιερντρέικ κάνουν φίλους γρήγορα, ενώ η Σόλερ γίνεται όλο και πιο δύσπιστη και προσπαθεί να απαλλαγεί από το ορφανό σε κάθε ευκαιρία. Αλλά το απίθανο τρίο πρέπει να μάθουν να συνυπάρχουν, επειδή κυνηγούνται από τον Νέτλεμπραντ. Το κακό, τέρας που τρώει δράκους και είναι έτοιμος να εντοπίσει και να καταστρέψει κάθε δράκο στη Γη.


Ταινία ανήκει στη λίστα:
Καλύτερες ταινίες Οικογενειακές του 2020 online (53 θέση)
Καλύτερες ταινίες Παιδικές του 2020 online (70 θέση)
Καλύτερες ταινίες περιπέτειες του 2020 online (50 θέση)

Ταξίδι με τον Δράκο μου / Dragon Rider (2020) online greek subs

  • Online
  • Trailer
δειτε την ταινια Ταξίδι με τον Δράκο μου / Dragon Rider (2020) με υποτιτλους, ταινιες online με ελληνικους υποτιτλους android, ταινιες Ταινίες του 2020 / Οικογενειακές / Κινούμενα Σχέδια / Περιπέτεια με ελληνικους υποτιτλους ολοκληρες, online movies greek subs
Ενημερώστε με
Συνδρομητές: 0


Μόλις κυκλοφορήσει η ταινία
Share!

Παρόμοιες ταινίες Ταξίδι με τον Δράκο μου / Dragon Rider (2020) με υποτιτλους online


Σχόλια για την ταινια Ταξίδι με τον Δράκο μου / Dragon Rider (2020)

0
  • reload, if the code cannot be seen